Loading color scheme

Ja Jūs jau piedalījāties konkursā agrāk, tad sazinieties ar ″Ķengurs″ organizatoru skolā. Ja Jūs agrāk neko neesat dzirdējis par šo konkursu un gribat tajā piedalīties, tad pastāstiet par to savā skolā matemātikas skolotājam.
 1. Tiem, kuri vēl nezina kas ir ″Ķengurs″.
  Tas ir starptautisks matemātikas konkurss, kurš tiek rīkots vienlaicīgi daudzās pasaules valstīs.
 2. Kad notiks konkurss 2024. gadā?
  Ceturtdien, 21. martā
 3. Kurš drīkst piedalīties konkursā?
  Konkursa ″Ķengurs″ drīkst piedalīties jebkurš skolēns no 2. līdz 12. klasei, kurš ir apmaksājis organizēšanas maksu 0,50 EUR. Rezultātu apkopojums notiek atsevišķi katrai paralēlei. 
 4. Kur notiks konkurss?
  Jūsu skolā
 5. Kā notiek konkurss?
  Šis konkurss savā veidā ir spēle. Dalībnieki saņem 30 uzdevumus (2.-4. klasēm - 24 uzdevumi), katram ir 5 atbilžu varianti, bet tikai viena atbilde ir pareiza. Speciālajā veidlapā vai lapā ar uzdevumiem dalībniekam jāatzīmē pareizo atbildi bez paskaidrojumiem. Nedrīkst izmantot mācību grāmatas un kalkulatoru. Konkurss ilgst 1 stundu 15 minūtes. 
 6. Kā tiek apkopoti konkursa rezultāti?
  Atbilžu veidlapas tiek pārbaudīti un apkopoti Latvijas organizācijas komitejā Rīgā. Rezultāti tiek apkopoti atsevišķi pa klasēm. Aptuveni pēc mēneša pēc konkursa dienas katra skola, kura piedalījās konkursā saņems gala atskaiti ar šīs skolas visu dalībnieku rezultātiem. Šajā atskaitē būs norādītas ne tikai ballu summas, kuras ieguva dalībnieki, bet arī katra dalībnieka vieta viņa paralēlē.
 7. Kā tiek apbalvoti uzvarētāji?
  Visi bez izņēmuma dalībnieki saņem elektroniskus sertifikātuskā arī tiks sertifikāts skolai un diplomi skolas organizatoriem no Latvijas organizācijas komitejas. „Ķengurs” – masveida konkurss un apbalvošanai pēc tā rezultātiem ir masveida raksturs. Konkursa dalībnieku apbalvošanas pamatforma ir diplomi un nelielas balvas. 
  No 8. līdz 31. maijam darbā dienās (no 9:00 līdz 17:00) ir iespējams saņemt diplomus un dāvaniņas skolēniem, kuri iekļuvuši Latvijas konkursa uzvarētāji divdesmitniekā Latvijā katrā klašu paralēlē no 2.-12. klasei (TOP 20). 
 8. Kā pareizi rīkot konkursu skolā?

Skolotājiem, kuri rīko konkursu skolā:

Jāiepazīstina skolēnus ar spēles noteikumiem;

Latvijas organizācijas komiteja nodrošina ar konkursa materiāliem, izmantojot internetu, konkursa dienā. Jums nepieciešams izdrukāt materiālus katram skolniekam. Skolēns drīkst pieteikties dalībai konkursā pat konkursa dienā, bet šajā gadījumā, pieteikums tiks pieņemts, ja skolā ir materiālu rezerve. Paturēt 10 minūtes pirms konkursa sākuma dalībnieku iepazīšanai ar spēles noteikumiem un atbilžu veidlapu aizpildīšanas noteikumiem;

Jāsasēdina skolēnus tāda veidā, lai viņiem nebūtu iespējas norakstīt, piemēram, 5. klasi ar 7., 6. ar 8. utt. (no konkursa korektuma ir atkarīga tā autoritāte un rezultātu pareizība);

Katram konkursa dalībniekam tiek izsniegti uzdevumi, atbilstošie viņa vecuma grupai. Atbildes skolnieki atzīme uzdevumu lapās, taču drīkst izmantot atbilžu veidlapas. No šī brīža sākas konkursa laiks: 1 stunda 15 minūtes.

 1. Kā uzzināt par konkursa rezultātiem?

Lai uzzinātu konkursa rezultātus, nepieciešams vērsties pie skolas organizatora.

Visi, bez izņēmuma, konkursa dalībnieki saņem elektroniskus sertifikātus, kuros ir norādīts iegūto punktu skaits. Šos sertifikātus izdrukā skolas organizators un tiek izsniegti savā skolā.

No 8. līdz 31. maijam darbā dienās (no 9:00 līdz 17:00) ir iespējams saņemt diplomus un dāvaniņas skolēniem, kuri iekļuvuši Latvijas labāko matemātiķu divdesmitniekā Latvijā katrā klašu paralēlē no 2.-12. klasei (TOP 20) 
Lomonosova ielā 1 k-7, Latgales priekšpilsēta, Rīga, LV-1019.

Lai saņemtu vairāk informācijas, lūdzu rakstiet uz e-pastu: kengurs@isma.lv