Loading color scheme

Asociācijas "Ķengurs bez robežām" 27. ikgadēja starptautiskā konference

No 2019. gada 16. līdz 20. oktobrim noticis viens no svarīgākiem, saistītiem ar “Ķengurs” konkursu, pasākumiem. Mičiganas ezera krastos Ilinoisas štatā, vienā no lielākajām ASV pilsētām - Čikāgā, starp daudziem debesskrāpjiem, notika 27. starptautiskā valstu pārstāvju, asociācijas "Ķengurs bez robežām" (AKSF) dalībnieku, konference. Tajā piedalījās visu piecu kontinentu 87 valstu pārstāvji.

Konferences ietvaros notika AKSF Ģenerālās asamblejas sanāksmes, kuros tika izskatīti atskaite par darbu pagājušajā periodā, ziņojums par asociācijas finanšu darbību un jauno valstu uzņemšana asociācijā.

Un, protams, galvenais mērķis bijis visinteresantāko, nestandartu uzdevumu apspriešana un konkursa “Ķengurs-2020” uzdevumu variantu sastādīšana dažādiem vecuma kategorijām. Tagad uzdevumus jāpārtulko nacionālajās valodās un pielāgot vietējām programmām, tradīcijām un nodarboties ar konkursa organizēšanu.

Darba priekšā ir daudz, bet mēs ceram, ka konkurss “Ķengurs” attīsta izzinošo interesi, kā arī palīdzēs katram tā dalībniekam pārbaudīt un pārliecināties par savām spējām, jo mūsu konkursa devīze ir “Matemātika visiem”.

Un tie, kuri vēlas piedalīties konkursā “Ķengurs-2020” var sākt gatavoties, pētot pagājušo gadu uzdevumus. Vairāku uzdevumu risināšanai nav nepieciešamas speciālās matemātikas zināšanas, taču ir nepieciešami drosme un apķērība.

Uz tikšanos konkursā 2020. gada 26. martā!

Irina Kazakova, konkursa “Ķengurs” koordinatore Latvijā

Fotogrāfijas