Loading color scheme

Asociācijas "Ķengurs bez robežām" starptautiskā konference 2015

Šogad asociācija "Ķengurs bez robežām" kā savas ikgadējās konferences norises vietu izvēlējās Gēteborgu, kas ir 2. pēc lieluma pilsēta Zviedrijā. 2015.gada no 14. līdz 18.oktobra, Gēteborgā norisinājās 23. starptautiskā konference, kurā piedalījās pārstāvji no valstīm, kas ir iekļauti asociācijā "Ķengurs bez robežām". Konferencē ņēma dalību 159 cilvēki no 69 pasaules valstīm. Ar katru gadu dalībvalstu skaits arvien pieaug.

Tāpat kā iepriekšējos gados, konferences dalībnieki bija skolotāji un pasniedzēji, nacionālo skolu sistēmu un augstskolu matemātikas izglītības pārstāvji, speciālisti darbā ar apdāvinātiem bērniem, kā arī, olimpiāžu, konkursu un skolēnu turnīru rīkotāji.

Konferences dalībnieki sešu darba grupu sastāvā nodarbojās ar uzdevumu atlasi konkursam "Ķengurs-2016".

Lai konkurss norisinātos veiksmīgi un iepriecinātu dalībniekus, kas aizraujas ar matemātiku, ir nepieciešams ieguldīt vairāku cilvēku darbu, un vispirms vajag atlasīt interesantus un saprotamus uzdevumus.

Dažu dienu garumā tika apspriesti piedāvātie uzdevumi. Tie bija ap 200 katrā vecuma kategorijā, katrā no kurām vajadzēja izvēlēties 30 visatbilstošākos. Tā rādījās konkursa "Ķengurs-2016" starptautisko uzdevumu komplekts. Tagad tas būs jātulko valsts valodās un jāadaptē, ņemot vērā vietējās programmas un tradīcijas. Vēl daudz kas būs jāizdara, lai miljoni gribētāju visā pasaulē varētu ņemt dalību kārtējā konkursā "Ķengurs" 2016.gada martā.

Tiksimies konkursā 2016.gada 24.martā!

Jeļena Kozmina, Dr. mat.