Loading color scheme

Asociācijas "Ķengurs bez robežām" starptautiskā konference 2014

Vai zināt, kur atrodas Puertoriko? Atrodiet Centrālamerikā Lielās Antiļu salas. Šīs salas ietver sevī Kubas salu, nedaudz mazāku salu ar Haiti un Dominikānas republiku un vēl mazāku salu Puertoriko. No Ziemeļiem Puertoriko robežojas ar Atlantijas okeānu, no Dienvidiem - ar Karību jūru. Puertoriko ir viena no Bermudas Trijstūra virsotnēm!

San-Huānas pilsētā, šīs ļoti siltās valsts galvaspilsēta, 12.novembrī atlidoja matemātiķi no 56 pasaules valstīm, lai atlasītu uzdevumus 2015.gada konkursam "Ķengurs bez robežām". Tieši lai atlasītu, jo darbs pie jaunu uzdevumu izgudrošanas sākās uzreiz pēc 2014.gada konkursa rezultātu apkopošanas. Jaunu uzdevumu, ko izgudroja matemātiķi no dažādām valstīm, sanāca ļoti daudz, apmēram piecreiz vairāk, nekā vajadzēja palikt beigās. Tie visi bija derīgi, bet bija daudz kritēriju, pēc kuriem uzdevumi tika apvienoti uzdevumu grupās katrai vecumu kategorijai. Darbs pie gala varianta apspriešanas norisinājās ļoti aktīvi, un mēs ceram, ka tāpat kā iepriekšējos gados, "Ķengurs-2015" patiks šī konkursa dalībniekiem. 

Tikšanās Puertoriko pilsētā bija 22. pēc kārtas konkursa "Ķengurs bez robežām" vēsturē. Visas iepriekšējās tikšanās norisinājās Eiropas valstīs. Tas, ka 2014. gadā tikai izvēlēta Puertoriko pilsēta, ir cieņas izpausme attiecībā pret Ziemeļamerikas, Dienvidamerikas un Centrālamerikas valstīm, kas aktīvi piedalās šajā konkursā. Tāpat kā Eiropā, te gandrīz nav valstis, kurās netiktu rīkots konkurss "Ķengurs bez robežām". Latvijā šis konkurss arī kļūst arvien populārāks. Mēs tulkojam  uzdevumus krievu un latviešu valodās. Tiem, kas grib ņemt dalību konkursā "Ķengurs-2015", iesakam sākt gatavošanās ar konkursa noteikumu lasīšanu un iepriekšējo gadu uzdevumu risināšanu. 

Tiksimies konkursā 2015. gada 26. martā!

Jeļena Kozmina, Dr. mat.