Loading color scheme

„Ķengurs” Latvijā. Uzvarētāju apbalvošana.

29. aprīlī Rīgā un 7. maijā Daugavpilī notika matemātikas konkursa „Ķengurs-2014” uzvarētāju apbalvošana.

Galerijas:
Apbalvošana Rīgā
Apbalvošana Daugavpilī

Uzvaras šādos konkursos – tie ir pirmie soļi ceļā uz spilgto karjeru. Mūsu konkurss ir īstās sacensības. Mēs cenšamiem nekad neaizmirst, ka tā galvenais mērķis ir parādīt bērniem matemātikas pievilcīgo pusi, sniegt viņiem iespēju sajust prieku no intelektuālās piepūles un, no pirmajām, kaut arī mazām, uzvarām un atklājumiem. Daudziem bērniem ir svarīgi zināt, ka konkurss ir starptautisks, ka kopā ar viņiem tos pašus uzdevumus risina daudzu valstu skolēni.

Ar apsveikumiem un vēlējuma vārdiem uzstājās ISMA prezidents Romans Djakons, ISMA prorektore Nataļja Vorobjova, Rīgas klasiskās ģimnāzijas matemātikas skolotāja, žūrijas priekšsēdētāja Nineļ Koposova, skolas"Premjers" matemātikas skolotāja, konkursa koordinatore Irina Kazakova.

Šogad konkursā piedalījās 3537 skolēni no 82 Latvijas skolām. Pavisam pēc konkursa rezultātiem diplomus saņēma 517 dalībnieki, 13 no kuriem ieņēma 1. vietās pa Latviju:

2. klase ŠČADILOVS ARSENIJS Rīgas 40.vidusskola
3. klase PETROVS ANDREJS Rīgas 34.vidusskola
3. klase ZOLBERE JŪLIJA Rīgas 34.vidusskola
4. klase ANTONOVS ARTJOMS Daugavpils Krievu vidusskola - licejs
5. klase ROLANDS LOPATKO Rīgas 64.vidusskola
6. klase PROŅINS ALEKSANDRS Rīgas 10.vidusskola
6. klase ŠIPICINS ALEKSS Liepājas A.Puškina 2.vidusskola
7. klase ZAVJALOVS JEGORS Rīgas 10.vidusskola
8. klase ROBEŽNIEKS MĀRTIŅŠ Jelgavas Spīdolas ģimnāzija
9. klase MACKEVIČS-MAŅKO PĀVELS-VISVALDIS Daugavpils Krievu vidusskola - licejs
10. klase LITVINS DMITRIJS Rīgas Anniņmuižas vidusskola
11. klase DUNAVECKIS DENISS Daugavpils 10.vidusskola
12. klase SIETINA PARSLA ESMERALDA Rīgas Valsts 1. ģimnāzija

Apbalvošanas ceremonijā Rīgā piedalījās apmēram 400 skolēni un Daugavpilī vairāk par 80, kuriem iesniedza diplomus un balvas. Visi pasniedzēji saņēma atzinības rakstus. Apbalvošanas ceremonija notika siltajā draudzīgajā atmosfērā. Pēc apbalvošanas un apsveikumiem notika neliels Latgales džeza studijas dalībnieku koncerts Innas Kralikas vadībā.

Zināšanai.

Protams, ka konkursa nosaukums ir saistīts ar tālo Austrāliju. Bet kāpēc? Jo masveida matemātikas sacensības jau nevienu desmitgadi notiek daudzās valstīs, bet Eiropa, kur tika veidota jauna sacensība, atrodas tik tālu no Austrālijas!

80. gadu sākumā Pīters Hollorans (Piter Holloran), matemātikas profesors un pasniedzējs no Austrālijas, izdomāja divus ļoti svarīgus jauninājumus, kuri ļoti nozīmīgi izmainīja tradicionālas skolas olimpiādes. Viņš sadalījis visus olimpiādes uzdevumus trīs sarežģītības kategorijās, pietam parastus uzdevumus jāmāk risināt ikvienam skolēnam. Konkursa galvenais mērķis ir padarīt matemātiku par pievilcīgāku, interesantāku un, galu galā, pieejamāku maksimālam studējošo skaitam.

Parastie, bet interesantie jautājumi nodrošināja plašo interesi pret konkursu, bet datorpārbaude ļauj operatīvi apstrādāt lielo darbu skaitu. Jauna sacensību forma izrādījās tik laba un ērta, ka 80. gadu beigās tajos piedalījās jau ap 500 tūkstošiem Austrālijas skolēniem.

1991. gadā franču matemātiķu grupa nolēma rīkot šo spēli Francijā, nosaucot to „Ķengurs” par godu saviem Austrālijas draugiem. Lai uzsvērtu uzdevumu interesantumu, to sāka saukt par konkursu-spēli. Tā arī sākas konkursa izplatīšana pa valstīm un kontinentiem. 

Ik gadu „Ķengurs” dalībnieku skaits gan Latvijā, gan visā pasaulē pieaug. Par šā konkursa pirmatklājējiem Rīgā 2006. gadā kļuva mūsu privātas vidusskolas ISMA „Premjers” skolēni, bet Daugavpilī Krievu licejs.

Mēs ceram, ka nākamgad konkursā-spēlē „Ķengurs” piedalīsies vēl vairāk „ķenguru”!

Konkursa-spēles orgkomiteja pateicas: 

Konkursa orgkomiteja Francijā www.aksf.org
Evija Papule - Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrija, Valsts sekretāra vietniece, Izglitības departamenta direktore izm.izm.gov.lv
Ivars Balamovskis - Rīgas Domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Izglītības pārvaldes priekšnieks - departamenta direktora vietnieks www.riga.lv
Raoul Raba - franču mākslinieks, konkursa logo dizaineris raba.mathkang.org
Konkursa orgkomiteja Krievijā mathkang.ru
Informācijas sistēmu menedžmenta augstskola ISMA www.isma.lv
ISMA vidusskola "Premjers" www.premjers.isma.lv
Rīgas Klasiskā ģimnāzija www.rkg.lv
Go Planet www.goplanet.lv

I.Kazakova, konkursa koordinatore