Loading color scheme

Konkurss ″Ķengurs″ tagad arī Latvijā!

″Ķengurs″ – tas ir masveida starptautiskais matemātikas konkurss-spēle ar devīzi "Matemātika visiem".

Tagad konkurss ir oficiāli pārstāvēts arī Latvijā! 20. martā Latvijas skolēni kopā ar skolēniem visā pasaulē sacentīsies matemātikas zināšanās. Pieteikumus dalībai konkursā lūdzam sūtiet uz e-pastu kengurs@isma.lv līdz š.g. 15. martam.

Mūsu konkurss ir īstās sacensības. Mēs cenšamies nekad neaizmirst, ka tā galvenais mērķis ir parādīt bērniem matemātikas pievilcīgo pusi, sniegt viņiem iespēju sajust prieku no intelektuālās piepūles un, no pirmajām, kaut arī mazām, uzvarām un atklājumiem. Daudziem bērniem ir svarīgi zināt, ka konkurss ir starptautisks, ka kopā ar viņiem tos pašus uzdevumus risina daudzu valstu skolēni. Un, ja konkursa dalībnieku rindas ik gadu papildinās, tātad, tās atbild kādām dažādu vecumu bērnu svarīgām prasībām.

Šajā gadā konkurss „Ķengurs” notiek jau astoto reizi!Konkursa dzimtene ir Austrālija. Tā īstenošanas ideja pieder slavenajam Austrālijas matemātiķim un pedagogam Piteram Holloranam (Peter Holloran). Konkursa galvenais mērķis ir padarīt matemātiku par pievilcīgāku, interesantāku un, galu galā, pieejamāku maksimālam studējošo skaitam. Šo mērķi atbalstīja ļoti daudzi pedagogu aprindu pārstāvji no daudzām valstīm, bet galvenais, tā patika pašiem dalībniekiem. Konkurss ātri izplatījās visā pasaulē.

I.Kazakova, konkursa koordinatore